In samenwerking met Andrew Venables (WMS firearms training) organiseren we Long Range Shooting in Wales. Waarom? Iedere jager wordt beter indien je op grotere afstanden leert schieten. Na de training schiet je ook zekerder en beter op de kortere afstanden! De optiek en de geweren lenen zich ervoor maar de schietbanen in Nederland helaas niet. Daarom in Wales, in gesimuleerde jachtsituaties waar we letterlijk alle ruimte hebben!
Waarom zou je op doelen op (meer dan) 300 meter leren schieten? Dat doe je toch niet, dat komt toch niet voor in Nederland? Echter, moderne kogelgeweren en optiek lenen zich er wel voor, zo is te lezen in alle publicaties van de wapen- en optiekfabrikanten.
Ook in de jachtpraktijk komt het steeds vaker voor dat je op grotere afstanden kunt en misschien wel moet schieten. Wat is op die afstanden aan de orde, waar moet je rekening mee houden? Ballistiek van je munitie, atmosferische zaken met zijwind als belangrijkste factor. Indien je de vaardigheid hebt om op grote afstand een hert te schieten, wordt een ree op 120 meter een stuk makkelijker. Met deze training verleg je grenzen!
In Wales hebben we de mogelijkheid om je te trainen op lange afstand schieten. Je kunt met materiaal van de beste optiek- en wapenmakers ervaren, leren en trainen hoe hiermee om te gaan. De trainers zijn de beste die je kunt bedenken, zoals Andrew Vebables van WMS Fire Arms Training Ltd.
“Een geweldige belevenis in Wales, mijn schietvaardigheid op grote afstanden is sterk verbeterd!”
-
Wat leer je in deze cursus
- Verschillende schiettechnieken
Leren omgaan met de invloed van ballistiek
Herkenning en omgaan met atmosferische omstandigheden
Zijwind inschatten en doorberekenen
Zeker schieten op grotere afstanden
Vaardigheid op 100, 200, 300, 450, 650, 850 en 1000 meter
Materiaalkennis
- Verschillende schiettechnieken
-
Programma
Deze training duurt 2 dagen (16 uur), exclusief 2 reisdagen
Dag 1
- Ontvangst en inleiding door de trainers en begeleiders
- Herhalen van schiettechniek
- Vaardigheid opdoen met de Blaser R8, TIKKA T3x in verschillende kalibers: 6.5 x 55, .308, .300 Win Mag en .338 Lapua Mag
- Afstanden variëren van 100 tot 700 meter
Dag 2
- Oefeningen liggend, knielend, bersstok en vrijhandig
- Verder trainen in de omgang met zijwind
- Leren spotten, observatie van de kogelbaan
Afstanden worden groter, tot max. 1500 meter en oefening in alle tussenafstanden - Uiterste bereik van je eigen wapen testen
-
Doelgroep
Deze training is bedoeld voor alle jagers die hun schietvaardigheid op lange afstanden en onder alle omstandigheden willen verbeteren.
-
- Duur van de training: 2 dagen (exclusief reizen)
- Voorkennis/opleiding: Jachtdiploma
- Studiemateriaal: Hand-out Long Range Shooting, inclusief munitie en optiek ter plaatsen.
- Resultaat: Certificaat.
Interesse in deze unieke reis? Neem snel contact op met Donald Buijtendorp via d.buijtendorp@pcjacht.nl voor meer informatie, kosten en reservering.

